مدیو سوال

نحوه درس خواندن برای شرکت در آزمون های استخدامی دولتی و خصوصی

نحوه درس خواندن برای شرکت در آزمون های استخدامی دولتی و خصوصی :

در هر کاری در صورتی که بر اساس اصول آن کار پیش برویم، درصد موفقیت ما بسیار افزایش خواهد یافت، برای موفق شدن، تنها وقت گذاشتن کافی نیست، بلکه درست وقت گذاشتن بیسار مهم تر از وقت زیاد گذاشتن است.

برای روش شدن بحث، یک مثال برای شما می آوریم، فرض کنید دانشجوی مقطع کارشناسی هستید، به همراه دوستتان قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را دارید، شما روزی ۵ ساعت وقت می گذارید، و تنها روی دروس هسته آزمون تمرکز می کنید، دوست شما روزی ده ساعت وقت می گذارد تو تمامی کتب دوره کارشناسی را مطالعه می کند، ولی در نهایت شما موفق خواهید بود، زیرا دوست شما روزانه ۵ ساعت از وقت خود را روی دروسی گذاشته است که در نهایت شاید یک الی دو سال از آن کتب مطرح شود، ولی با این کار فرصت خود را از پاسخگویی بهتر به ده ها تست که از این کتب طراحی خواهد شد گرفته است، زیرا تمرکز خود را با مطالعه منابع پراکنده از دست داده است.

ما در این بخش به شما خواهیم گفت که بر اساس پایه تحصیلی خود و بر اساس مدت زمانی که برای مطالعه دارید، چه کتبی را مطالعه کنید.
در درجه اول بخاطر بسپارید که حتما با ذهنیت مثبت برنامه خود را شروع کنید، داشتن نگاه مثبت گام نخست برای موفقیت در هر زمینه ای است.
این برنامه تا حدودی بر اساس زمان شما انعطاف پذیر است. ما زمان بندی این برنامه را برای شما به ۳ گروه تقسیم بندی گرده ایم.

گروه اول برای کسانی که وقت شان به نسبت آزاد است و تقریبا وقت مناسبی برای مطالعه دارند. گروه دوم برای کسانی که درگیر دانشگاه و کار هستند و از زمان کمتری برخوردار هستند. و گروه سوم برای کسانی که زمان محدود تری نسبت گروه اول و دوم دارند.
ما توصیه می کنیم بر اساس زمانی که برای مطالعه دارید، تنها منابع مشخص شده در گروه خود را مطالعه کنید.
گروه اول: ابتدا جزوه تمامی دروس را مطالعه کرده و سپس به تست زنی بپردازید، اگر در درس ریاضی و آمار مقدماتی و درس زبان انگلیسی دارای ضعف مطلق هستید، بهتر است که وقت چندانی برای این دور درس نگذارید، زیرا این مدت زمان برای یادگیری پایه ای این دو درس کفایت نمی کند.

کتب دوره دبیرستان و کاردانی که جزوه ها نیز بر اساس آنها تدارک دیده شده است، منبع اصلی دروس عمومی آزمون های استخدامی به حساب می آید.
مطالعه دفترچه سوالات آزمون استخدامی سازمان مربوطه در سالهای گذشته نیز می تواند به شما کمک کند تا با نحوه طراحی سوال در آزمون استخدامی مربوطه آشنا شوید.
گروه دوم: اگر جز به گروه دوم هستید، تنها جزواتی را مطالعه کنید که در آنها ضعف دارید و از مطالعه تمامی جزوات با توچه به نداشتن زمان کافی، خودداری کنید، بیشتر وقت خود را روی تست زدن بگذارید، همانند گروه اول بهتر است که وقت چندانی برای این درس زبان انگلیسی و آمار و ریاضی مقدماتی نگذارید، زیرا این مدت زمان برای یادگیری پایه ای این دو درس کفایت نمی کند. در عوض زمانی که شما روی این دو درس بگذارید و نهایتا چند سوال را پاسخ دهید، می توانید درصد خود را برای سایر دروس بالاتر ببرید.

گروه سوم: اگر جز به گروه سوم هستید و زمان خالی اندکی برای مطالعه دارید، بهتر است تنها روی تست زدن تمرکز کنید، اگر زمان شما بسیار کم است، تست زنی دو درس زبان انگلیسی و ریاضی و آمار مقدماتی سود چندانی برای شما نخواهد داشت، توصیه می شد وقت خود را بیشتر روی سایر دروس بگذارید، مگر این که در این دو درس به صورت پایه ای قوی باشید.

نکته: دروس تخصصی آزمون های استخدامی برای هر رشته شغلی، بر اساس دروس دانشگاهی هر فرد منابع متفاوت می باشد، تقریبا برای اکثر مشاغل و رشته های تحصیلی جزوه و دفترچه سوالات تخصصی موجود است، ما توصیه می کنیم ابتدا از دفترچه سوالات تخصصی آزمون های استخدامی برای پی بردن به نحوه طرح سوال در آزمون های استخدامی استفاده کنید و جزوات دانشگاهی خود را منبع اصلی مطالعه برای دروس تخصصی قرار دهید.
نکته: این نکته را نیز مد نظر داشته باشید اگر شما ۲۰ ساعت زمان برای درس زبان انگلیسی بگذارید و در نهایت درصد شما برای این درس ۲۰ درصد باشد، می توانید برای صرف این ۲۰ ساعت روی سایر دروس و افزایش تنها ۵ الی ۱۰ درصد برای هر درس، بین ۳۰ تا ۶۰ درصد نمره خود را افزایش دهید، پس حساب شده گام بردارید.
در نهایت قابل ذکر می باشد لیست کامل منابع آزمون استخدامی سازمان های مختلف در وبسایت قرار گرفته است که می توانید از منوی کنار وبسایت پیدا کرده و دانلود کنید.

این مطلب در پاسخ به سوال کاربران در وبسایت قرار گرفته است، اگر شما هم نیاز به راهنمایی در مورد آزمون های استخدامی دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید، کارشناسان ما به در اولین فرصت پاسخی در حد توان جامع به سوال شما خواهند داد.

دیدگاه‌ها (0)

  • از درج مشکلات در دیدگاه ها پرهیز کنید.
  • برای مطرح کردن مشکلات از قسمت تماس با ما اقدام کنید.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*