مدیو سوال

چه تعداد از فرزندان شهدا و جانبازان بدون آزمون در آموزش پرورش جذب می‌شوند؟

محمدحسین کفراشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: طبق ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگری ۲۵ درصد از خانواده‌های شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و آزادگان ۲۵ درصد در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سهمیه دارند که از سهمیه ۵ هزار نفری آموزش و پرورش، ۱۲۵۰ نفر از اینها بدون آزمون جذب می‌شوند.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بر اساس بخش دیگری از ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگری، فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه به بالا در جبهه حضور داشتند، ۵ درصد سهمیه دارند و این افراد باید در آزمون شرکت کنند که با جمع این ۵ درصد در مجموع ۱۷۵۰ نفر از فرزندان جانبازان و شهدا در آموزش پرورش جذب می‌شوند.

کفراشی اضافه کرد: ۲۵ درصدی که بدون آزمون پذیرفته خواهند شد، گزینش‌های عمومی دارند که این گزینش همزمان با گزینش سایر پذیرفته‌شدگان در آزمون صورت خواهد پذیرفت.

وی با بیان اینکه این ۲۵ درصد از طریق بنیاد شهید به ما معرفی می شوند، خاطرنشان کرد: متقاضیان باید به امور ایثارگران منطقه خود مراجعه کنند و بنیاد شهید از طریق واحد اشتغال این افراد را به اداره کل امور اداری آموزش و پرورش معرفی می‌کند.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه افراد متقاضی باید حداقل دارای مدرک فوق دیپلم باشند، گفت: آموزش و پرورش اگر بخواهد فوق دیپلم پذیرش داشته باشد، برای هنرستان‌ها و استادکاری به کار گرفته خواهند شد.

کفراشی تصریح کرد: هفته آینده با اداره کل امور ادارای آموزش و پرورش و مسئول اشتغال بنیاد شهید درباره نحوه اجرا جلسه خواهیم داشت.

دیدگاه‌ها (0)

  • از درج مشکلات در دیدگاه ها پرهیز کنید.
  • برای مطرح کردن مشکلات از قسمت تماس با ما اقدام کنید.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*