مدیو سوال

جزئیات جذب نیرو در ۵۶ رشته مختلف توسط آموزش و پرورش

به گزارش سایت دانلودنمونه سوالات آزمون استخدامی اموزش و پرورش ( ای ایی یو دی سوال ) مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به “در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در ۵۶ رشته مختلف جذب نیرو داریم” گفت: در شهر تهران صرفاً نیروی مرد جذب می‌شود.
حسن حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: این آزمون توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود و در ۵۶ رشته مختلف جذب نیرو داریم.

وی افزود: دارندگان مدرک فوق‌دیپلم تا فوق‌لیسانس می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند. دارندگان مدرک فوق‌دیپلم باید حداکثر ۲۵ سال، لیسانس حداکثر ۳۰ سال و فوق‌لیسانس حداکثر ۳۵ سال داشته باشند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: در شهر تهران صرفاً نیروی مرد نیاز داریم که این نیروها در رشته‌هایی همچون آموزش ابتدایی، تربیت بدنی، ریاضی، پرورشی، عربی، ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، فیزیک، زیست شناسی، شیمی و رشته‌های فنی به‌صورت استادکار و هنرآموز استخدام می‌شوند.

جزئیات جذب نیرو در ۵۶ رشته مختلف توسط آموزش و پرورش

حسینی بیان کرد: در ۴۲ رشته فنی جذب استادکار و هنرآموز داریم، همچنین در شهرستان‌های استان تهران نیروی زن و مرد استخدام می‌شوند، البته استخدام‌ها به‌روش بومی گزینی است و نیروهای بومی همان منطقه می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

وی تأکید کرد:‌ در قانون در خصوص تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی به آموزش و پرورش تکلیف شده است تا در استخدام آموزش و پرورش با رعایت شرایط لازم این نیروها اولویت داشته باشند که این موضوع در آزمون استخدامی آموزش و پرورش لحاظ شده است.

حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا برای داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرط معدل نیز تعیین شده است، بیان کرد:‌ خیر، شرط معدل وجود ندارد.

دیدگاه‌ها (0)

  • از درج مشکلات در دیدگاه ها پرهیز کنید.
  • برای مطرح کردن مشکلات از قسمت تماس با ما اقدام کنید.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*