مدیو سوال

آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۴ در هاله‌ای از ابهام

به گزارش ام ایی یو دی سوال ، حکایت برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش همچنان سر دراز دارد و بسیاری ابهامات در این خصوص پا برجاست.

تا امروز ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ هیچگونه تاریخ یا جزئیات در خصوص برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش از سوی این وزارتخانه اعلام نشده است.

اما محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ۵ مرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس و در خصوص این آزمون، اظهار داشت: مقرر شده است طی پنجم و ششم مرداد از طریق سایت سازمان سنجش، اطلاعیه برگزاری آزمون استخدامی ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش اعلام شود.

زاهدی با بیان اینکه از تاریخ یازدهم تا هفدهم مرداد ماه ثبت‌نام آزمون استخدامی آغاز می‌شود، گفت: مقرر شده است آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۲۷ شهریور امسال برگزار شود؛ برگزاری این آزمون بر عهده سازمان سنجش است و حُسن این کار در این است که از ایجاد هرگونه اعمال نظر و شائبه‌ای جلوگیری می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: افرادی که در آزمون و مصاحبه قبول شوند، حدود یک سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش خواهند دید.

به گزارش فارس، این اخبار درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش از سوی کمیسیون آموزش مجلس منتشر شده است و هنوز وزارت آموزش و پرورش جزئیاتی از این آزمون را اعلام نکرده است؛ البته در تاریخ پنجم و ششم نیز اطلاعیه‌ای بر روی سایت سازمان سنجش قرار نگرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری زنجانی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش هم ۷ مرداد در حاشیه نشست خبری، دلیل اعلام نکردن این جزئیات و اینکه چرا نمایندگان مجلس اخبار آزمون استخدامی را اعلام می‌کنند و چرا آموزش و پرورش این کار را نمی‌کند، گفت: تا کاری نقد نشود نمی‌توانیم از آن صحبت کنیم.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش 94 در هاله‌ای از ابهام

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش به تمام معاونان اعلام کرده است که درباره آینده صحبت نکنند زیرا ممکن است آن موضوع اتفاق نیفتد و باید از کارهای انجام شده صحبت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری با بیان اینکه مجلس این قید را ندارد و پس از گزارش آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش، اطلاعات آزمون را اعلام کردند، خاطرنشان کرد: هنوز بعضی ریزه‌کاری‌ها درباره آزمون استخدامی اتفاق نیفتاده است و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید شرایط را به ما اعلام کند که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۲۷ شهریورماه است و اطلاعیه آن در یکی دو روز آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، هنوز مشخص نیست چرا آموزش و پرورش هیچ گونه موضعی در این خصوص اتخاذ نمی‌کند؛ تاکنون نه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و نه از طریق سایت وزارت آموزش و پرورش، جزئیات این آزمون منتشر نشده است.

بسیاری از داوطلبان شرکت در این آزمون ماه‌هاست که پشت در وزارت آموزش و پرورش حضور دارند و هر چقدر هم در اخبار جستجو می‌کنند هنوز هیچ موردی در خصوص آن وجود ندارد.

امیدواریم وزارت آموزش و پرورش هر چه زودتر تکلیف زمان ثبت نام و تاریخ برگزاری و جزئیات این آزمون را مشخص کند تا داوطلبان از سردرگمی رها شوند.

ضمن اینکه افرادی که می‌خواهند در این آزمون شرکت کنند، فرصت جمع‌آوری مطالب و مطالعه و حتی ثبت نام آنها بسیار محدود شده است و کمتر آزمونی به چنین شکل و سیاقی در کشور برگزار می‌شود، اما آنچه مسلم است اینکه ضرر تمام این کوتاهی‌ها به چشم داوطلبان آزمون خواهد رفت.

دیدگاه‌ها (0)

  • از درج مشکلات در دیدگاه ها پرهیز کنید.
  • برای مطرح کردن مشکلات از قسمت تماس با ما اقدام کنید.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*